ŠkoFit je tým nadšených sportovců tělem i duší. Svou činnost jsme zahájili v roce 2017 s cílem zapojit do ŠkoFit týmu co nejvíce zaměstnanců Škoda Auto a podporovat zdravý životní styl. Od roku 2020 otevíráme členství i pro širokou veřejnost, abychom umožnili přístup do ŠkoFit týmu i rodinným příslušníkům, přátelům a známým zaměstnanců Škoda Auto a sportovat v rámci ŠkoFitu společně.

ŠkoFit tým má aktuálně 1 960 členů (ke dni 11. 3. 2024) a srdečně vítáme sportovní nadšence. Registrujte se ZDE

Naše motto:

MYSLETE NA SVÉ ZDRAVÍ!

Přidejte se do ŠkoFit týmu a zapojte se do soutěží, sportovních výzev, dobročinných akcí a získejte další výhody členství!

Naše poslání:

 • nabízet svým členům atraktivní všestranné výzvy prostřednictvím aplikace Strava;
 • svými sportovními výkony přispívat dobročinným organizacím;
 • organizovat zajímavé přednášky na téma zdraví, zdravý životní styl, cestování atd.;
 • publikovat zajímavé články se zaměřením na správnou životosprávu, sportovní aktivity a na zdravý životní styl;
 • organizovat zajímavé sportovní akce (tréninky s fitness trenéry, Den Jógy, teambuildingy pro ŠkoFiťáky atd.;
 • zapojit se do akcí organizujících Škoda Auto (např. Teribear, Ukliďme Česko).

Naše hodnoty:

 • fair play;
 • čestnost a spravedlnost;
 • zdravý životní styl;
 • pomáhat potřebným.
Členstvím ve ŠkoFit týmu získáte nejen inspiraci a motivaci zdravě a aktivně žít a hýbat se, ale díky zapojení se do různých výzev získate i dobrý pocit, že jste pomohli potřebným. A to za to opravdu stojí! Přidejte se ještě dnes.
 

Ohlédnutí za rokem 2023

V roce 2023 se nám podařilo uspořádat mnoho aktivit, ale především v roce 2023 proběhlo několik novinek. 

 1. V aplikaci Strava jsme pokračovali ve výzvách v klubech ŠkoFit: Pomáháme na kole, ŠkoFit: Pomáháme během, ŠkoFit: Walk.
 2. Ve sportovních výzvách ŠkoFit: Pomáháme na kole a ŠkoFit: Pomáháme během se nám podařilo získat 362 875 Kč na vybrané projekty.
 3. Na začátku roku jsme uspořádali Sportovní teambuildingMultifunkční hale Škoda Auto.
 4. Dále jsme s příchodem nového roku zahájili přednášky na různá témata (sport, metoda RUŠ, Core) ve Vzdělávacím centru na Karmeli. S přednáškami jsme pokračovali s přicházejícím podzimem a díky zajímavým tématům, jako je čínská medicína či jídlo jako lék, měly tyto přednášky velký úspěch.
 5. Zúčastnili jsme se Škoda akce Women´s Day v Servisním centru v Kosmonosech a následně jste nás mohli potkat na půdě Oblastní nemocnice v MB na Dni pro ženy, kde jsme poskytovali možnost konzultace nebo ukázky lekce jógy. Na konci roku jsme se zúčastnili Dne pro muže ve Vzdělávacím centru na Karmeli, kde jste si mohli pod vedením trenéra změřit svoji kondici nebo si s námi zacvičit kruhový trénink či vyslechnout přednášky na zajímavá témata.
 6. Běh pro neběžce byl nahrazen lekcemi pod názvem ŠkoFit Run. Lekce začaly na přelomu května/června se 2 trenéry z řad našich zaměstnanců.
 7. Na jaře jsme zahájili lekce ŠkoFit INLINE-BRUSLENÍ, které probíhaly každé pondělí od 16.00 hod.
 8. Na podzim jsme se opět stali součástí Teribear – Nadace Terezy Maxové, kdy jsme připravili výzvu pro všechny registrované členy ŠkoFit týmu v aplikaci Strava ŠkoFit: Pomáháme během. Dále jsme se postarali o animační program na 17. ročníku Fotbalového turnaje oblastí Škoda Auto.
 9. Mezi další aktivity patřil Plogging (běh a sběr odpadků), který se konal ve spolupráci s oddělením PSU v rámci akce Green Week.
 10. Po letní pauze byly obnoveny lekce ŠkoFit volejbalu, které se konají každý čtvrtek od 16.00 do 18.00 v Multifunkční hale Škoda Auto.

Ohlédnutí za rokem 2022
 

V roce 2022 se nám povedlo uspořádat mnoho aktivit.

 1. V aplikaci Strava jsme pokračovali ve výzvách v klubech ŠkoFit: Walk, ŠkoFit: Pomáháme na kole a ŠkoFit: Pomáháme během.
 2.  Ve sportovních výzvách ŠkoFit: Pomáháme na kole a ŠkoFit: Pomáháme během se nám podařilo získat 339 511 Kč na podporu dobročinným organizacím.
 3. ŠkoFit se zapojil do akce Do práce na kole v Kvasinách a Mladé Boleslavi.
 4.  Na Poliklinice v MB začalo Cvičení pro rodiče s dětmi, které je velmi oblíbené.
 5. Pokračovali jsme v úspěšných lekcích Běhu pro neběžce, které se konaly v parku Štěpánka v MB.
 6.  Další významnou aktivitou byl Plogging (běh a sběr odpadků), který se konal ve spolupráci s PSU dvakrát – v květnu a v září. 
 7. S přicházejícím podzimem v měsíci září se ŠkoFit zapojil do spoluorganizování Festivalu jógy.
 8. V listopadu byl zahájen pravidelný trénink ŠkoFit volejbalu.
 9. V neposlední řadě ŠkoFit podporoval i dobročinné akce jako např. Josyma běh, který podporuje neziskovou organizaci Nedoklubko – děti do dlaně. ŠkoFit dále pomohl podpořit účast na běhu s Teribaerem – Nadace Terezy Maxové.


Ohlédnutí za rokem 2021 

V roce 2021 se nám povedlo uspořádat mnoho aktivit.

 1. V aplikaci Strava jsme připravili výzvy v klubech ŠKOFIT - Pomáháme během , Cyklo club ŠKOFIT a Swim club ŠKOFIT.
 2. Ve sportovnÍ výzvě ŠKOFIT - Pomáháme během se nám podařilo získat 300 tis. Kč  na podporu 11 přihlášených projektů.
 3. ŠKOFIT se zapojil do akce Do práce na kole v Kvasinách a Mladé Boleslavi.
 4. Odstartovali jsme úspěšné lekce Běhu pro neběžce, které se konaly v parku Štěpánka v MB.
 5. Zúčastnili jsme se Dne zdraví v Mladé Boleslavi a také jsme se mohli potkat na Family Day v Kvasinách.
 6. V Mladé Boleslavi a v Kvasinách proběhly také úspěšné teambuildingy pro ŠKOFIT členy.
 7. V neposlední řadě ŠKOFIT podporoval i dobročinné akce jako např. Josyma běh, který podporuje neziskovou organizaci Nedoklubko – děti do dlaně. ŠKOFIT se také účastnil akce Běh pro dobrou věc pořádaný ŠKODA AUTO Vysokou školou.
   

Ohlédnutí za rokem 2020

I přes nelehkou situaci způsobenou Covidem – 19 jsme dokázali v roce 2020 zorganizovat 14 výzev. V tomto roce nebyly výzvy zaměřeny na dobročinnost, ale výzvy probíhaly soupeřením mezi členy ŠkoFit.

 1. Na začátku roku jsme odstartovali 5 celoročních výzev (WALK, WIN, RUN, SWIM, BIKE) a na základě přednášky Otužování jsme vyhlásili i výzvu OTUŽOVÁNÍ.
 2. Na jaře jsme reagovali na situaci ohledně koronaviru a odstartovali jsme výzvu SE ŠKOFITEM DOMA a MEDITACE A DECHOVÉ CVIČENÍ, ale také výzvu NEJHEŽČÍ ROUŠKA. K těmto výzvám jsme poskytovali různá videa, kde byly tipy na cvičení i jídelníček na zdravou stravu. Zprostředkovali jsme rozhovor s jednou naší Škofiťačkou, které šila roušky ve velkém množství a darovala je Liberecké nemocnici.
 3. Během léta proběhly výzvy VODNÍ SPORTY, KOLEČKOVÁ VÝZVA a MÍČ, MÍČEK, KOŠÍČEK. S vítězi těchto výzev proběhly rozhovory, které si můžete přečíst v sekci Články a rozhovory
 4. S podzimním zhoršením situace kvůli koronaviru proběhla výzva SE ŠKOTEM NA DOMA Č.2.
 5. A nezaháleli jsme ani v předvánočním čase a rozjeli jsme ADVENTNÍ VÝZVU. Natočili jsme a zveřejnili jsme on – line cvičení vedené certifikovanými trenéry a fyzioterapeuty.


Ohlédnutí za rokem 2019

V roce 2019 jsme otevřeli 20 sportovních výzev a díky zapojení aktivních členů se nám podařilo získat 176.719,-Kč na podporu dobročinným organizacím.

 1. Proběhla výzva pro Diecézní charitu Litoměřice. Cílem bylo spálit co nejvíce kalorií v jakémkoli sportu. Pro diecézní charitu bylo vybráno pomocí ŠkoFit týmu 130.000,-Kč.
 2. Od 12. 12. 2018 do 31. 3. 2019 probíhaly zimní výzvy ZIMA - běžky a ZIMA - sjezd. Do běžkařské výzvy se aktivně zapojilo 63 zaměstnanců, kteří společně naběžkovali 11.561 km a spálili 975.254 kalorií. Do sjezdařské výzvy se aktivně zapojilo 60 zaměstnanců a společně sjezdili 11.782 km a spálili 486.652 kalorií.
 3. V měsíci březnu 2019 se uskutečnila výzva Rozhýbejme ŠKODA AUTO se ŠkoFitem, kde bylo cílem rozhýbat stávající členy a přivést nové členy do našeho týmu. Výzvy se aktivně zúčastnilo 134 členů, kteří společně nasportovali 1.978 tréninků a spálili přes 1 milión kalorií.
 4. V dubnu 2019 ŠkoFit podpořil celorepublikovou akci Ukliďme Česko svou výzvou Ukliďme Česko se  ŠkoFitem. Během prvních 14ti dní v dubnu členové ŠkoFit týmu sportovali a u toho uklízeli přírodu ve svém okolí. Řada z nich se také zúčastnila jako dobrovolník organizované akce a pomohla uklidit přírodu v místě svého bydliště pod záštitou organizace Ukliďme svět-Ukliďme Česko. 

Ohlédnutí za rokem 2018
 

V roce 2018 se nám podařilo spustit celkem 16 sportovních výzev. 3 sportovní výzvy byly zaměřeny na podporu potřebným a díky zapojení aktivních členů ŠkoFit týmu se podařilo získat 78.000,- Kč.

 1. Výzva TERIBEAR – pro podporu nadace Terezy Maxové (vysportováno 30.000,-Kč)
 2. Výzva ŠkoFit Dětem – na podporu dětského oddělení Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi (24.000,-Kč)
 3. Výzva ŠkoFit for INDIA – na podporu dětského domova v Indii (24.000,-Kč)


KONTAKT