Aplikace Strava

Strava je dnes jednou z nejrozšířenějších sportovních aplikací a nabízí široké spektrum podporovaných zařízení – kromě mobilních telefonů se systémem Android či iOS je kompatibilní s řadou chytrých sportovních hodinek, jako jsou například Garmin, Polar, Suunto, Timex, TomTom, Soleus a další. Kompletní seznam zařízení, která lze synchronizovat se Strava naleznete zde. Automatickou synchronizaci je třeba nastavit v mobilní aplikaci příslušné k Vašim chytrým hodinkám.
 

Jak používat aplikaci Strava u ŠkoFitu

Stačí, abyste si vytvořili bezplatný účet u Strava. Placený účet premium, který vám aplikace při instalaci a při používání nabízí na zkoušku zdarma (free trial) není pro naše účely potřebný. Pokud jste si aktivovali rozšířené služby Strava na zkoušku (free trial) a o placenou verzi nemáte zájem, nezapomeňte si včas vaše předplatné do 30 dní od aktivace zrušit.

Kdo není registrován ve ŠkoFit programu, prosíme, aby se nejprve zaregistroval. Pokud nebudete registrováni, nebudete schváleni v aplikaci Strava a Vaše kilometry se nebudou načítat. Registrační formulář naleznete zde.
Již registrovaným členům stačí, když si v aplikaci vyhledají klub „ŠkoFit – Pomáháme během“.

 

Přihlášení a pravidla klubu „ŠkoFit – Pomáháme během“

Jak se přihlásit do klubu:

  •  Aplikace Strava – Explore - Clubs – dát vyhledat „ŠkoFit – Pomáháme během“ – Join

Pravidla:

  • Klub „ŠkoFit – Pomáháme během“ je založen pro sportovní aktivitu „běh“
  • Než zahájíte aktivitu v aplikaci Strava, klikněte na tlačítko „Record“ a kliknutím na ikonku boty zadejte Run a poté klikněte na Start. Budete-li chtít aktivitu ukončit, zadejte Finish a poté Save Activity.
  • Aplikace funguje i offline – je potřeba si zapnout GPS v telefonu. Pokud jste offline, tedy mimo dosah internetu, ukáže se Vám po dokončení aktivity červená chyba, přesto prosím dejte uložit aktivitu. Uloží se jako „Pending Upload“. Poté, co se přihlásíte k internetu, stačí na toto políčko kliknout a aktivita se Vám načte a uloží jako nový záznam.
  • Pokud používáte při sportu hodinky, je nutné hodinky propojit s mobilem.
  • Aplikace Strava nearchivuje data a výsledky zobrazené ve výsledkové tabulce „Club Leaderboard“ se každou neděli v 23:59 mažou, my však budeme každý týden vést vlastní statistiku, abychom mohli výzvu vyhodnotit.
  • Výsledková tabulka „Club Leaderboard“ zobrazuje pouze 100 nejlepších členů klubu, není možné vidět v žebříčku více jak 100 členů.