TIPY NA ZDRAVOU STRAVU

TIPY NA ZDRAVOU STRAVU:

a) Zlepšete si svou fyzickou kondici.
     Nyní máte čas se věnovat sobě samým, vašemu tělu i mysli. Připojte se do ŠKOFITU a zúčastněte se 5 výzev, které pro Vás škofit pořádá. Navíc jsme vyhlásili novou výzvu“ Se ŠKOFITEM DOMA“ která zahrnuje všechny indoor sporty.

     Na webu ŠKOFITU https://poliklinika.skoda-auto.cz/skofit/vyzvy NALEZNETE INFORMACE K JEDNOTLIVÝM VÝZVÁM A POHYBOVÝM AKTIVITÁM DOMA. Každý den tyto informace a tipy na cvičení budeme updatovat.

b) Myslete na své duševní zdraví – Psychologické konzultace
     Pro všechny zaměstnance ŠKODA AUTO jsou k dispozici bezplatné psychologické konzultace v oblasti prevence a zvládání stresu a řešení náročných osobních i pracovních situací.

     Psychologické konzultace v době odstávky jsou zaměstnancům k dispozici přes telefon či skype.
PhDr. Tomáš Mertin - Setkání si domluvíte na čísle +420 734 596 389
Mgr. Klára Kůželová - Setkání si domluvíte na čísle +420 723 272 183
Mgr. Ivana Krahulcová - Setkání si domluvíte na čísle +420 776 174 242

     Dopřejte si mentální relax
     Vyzkoušejte si poklidné žití, kdy člověk kromě obstarání vlastních životních potřeb nemá na práci nic jiného. Schválně, kdy naposledy jste si našli čas na to posedět si v odpoledním slunci na balkoně, nebo si dopřáli relaxační koupel ve vaně? Máte příležitost k nalezení cestě jak se zklidnit, zpomalit své životní tempo a konečně si odpočinout.

c) Jezte zdravě a dodržujte pitný režim
     Snažte se posílit Vaši imunitu konzumací dostatečného množství ovoce a zeleniny. Vhodné jsou i doplňky stravy, vitamín C, Vitamín A, Vitamín D3, Vitamín E, Vitamín C, Vitamín B1, B3 B2, B6, B12, Kyselinu listovou, Kyselinu pantothenovou, Biotin a jiné. Důležitý je dostatek tekutin, pak především teplé nápoje.

     ŠKOFIT Vás bude prostřednictvím webu a FB stránky informovat jaké jsou tipy na stravování v době karantény, včetně vaření s dětmi.

d) Buďte aktivní, zaměstnávejte mysl i tělo (práce z domova, domácí práce, vaření, uspořádat si dokumenty/fotografie, relaxace, zaměřit se můžete i na duchovní stránku, učte se s dětmi, hrajte hry).

JEZTE ZDRAVĚ: https://www.kucharkaprodceru.cz/jidelnicek-na-tyden/
Tyto stránky založila maminka od čtyř dětí, která vaří a peče co nejzdravěji, bez úkoru na kvalitu a chutnost. Recepty jsou nejen zdravé, ale i z dostupných surovin.