Rozhovor

Škofit tým požádal o rozhovor výherce výzvy – Vodní sporty 2020, Janu a Karla Kéblovi. Jana je z oblasti nákupu a má na starosti nákup interiéru. Její manžel Karel pracuje na oddělení PF2-K, kde se zabývá seřizováním robotické svařovací linky pro výrobu Scala/Kamiq. Manželé bydlí v Kosmonosích. Jejich oblíbené sporty jsou plavání, kolo, běh. Společně vychovávají dvě děti.

Co říkáte na naši novou výzvu Vodní sporty 2020? Líbila se Vám?
Výzva vodní sporty nás hned velice zaujala, protože oba dva velice rádi plaveme a to jak v bazénu, tak i ve volné vodě.

Jaké vodní sporty rádi provozujete během léta?
Jak během léta, tak vlastně po celý rok oba pravidelně absolvujeme několikrát týdně plavecký trénink. Karel plave obvykle okolo 300 km ročně a Jana okolo 600 km ročně. Letos bohužel kvůli koronavirové situaci bude počet kilometrů zhruba poloviční. Ty nedoplavané kilometry nahradí kilometry uběhnuté i ujeté na kole, především silničním.

Velmi oblíbený je aktuálně paddleboarding. Oslovil i Vás tento vodní sport?
Tento vodní sport nás láká, chceme ho v příštím roce v létě vyzkoušet.

Kolik volného času trávíte sportem?
Sportem tráví Karel v průměru dvě hodiny denně, Jana hodinu denně. Společně také jezdíme na triatlonové závody, kde Karel závodí a Jana poskytuje support. K našim největším zážitkům sezóny pak už tradičně patří vrcholná triatlonová soutěž Iron Man, na niž se Karel vždy pečlivě připravuje. Tento závod představuje uplavat 3,8 km, ujet na kole 180 km a po té uběhnout maraton. Letos se podařil velmi pěkný výkon v této královské disciplíně: 11 hodin 50 minut.

Věnujete se i jiným sportům během léta?
Sportům se věnujeme denně, jen jeden den v týdnu si dáváme jen třeba malou rozcvičku nebo strečink. Ostatní dny střídá Karel pravidelně plavání, kolo a běh. Jana pětkrát v týdnu plave a pak se věnuje též běhu. Také společně s Karlem jezdíme na kole.

Sport není jenom o tréninku, ale také o odpočinku a relaxaci. Platí to i u vás?
U nás to příliš neplatí, jsme oba dost neposední, takže pokud se nehýbeme, tak se věnujeme práci na zahradě nebo na domě, občas si též přečteme nějakou knihu či se podíváme na pěkný film.

Máte nějaký speciální jídelníček, který dodržujete před sportovním výkonem?
Snažíme se jíst zdravě oba: rýže, maso, ryby, tvaroh. Karel si občas rád dopřeje nějaký zákusek. Při jeho fyzickém výkonu každý den si to ale může dovolit.

Naše další výzva bude Otužování. Zapojíte se do ní? Případně je nějaká výzva, která ještě nebyla a vy byste ji rádi ve Škofitu uvítali?
K výzvě otužování se připojíme určitě velmi rádi.


Děkujeme Vám za poskytnutí rozhovoru a přejeme mnoho úspěchů nejen ve sportu, ale i v osobním životě.