O nás

ŠKOFIT je tým nadšených sportovců tělem i duší. Svou činnost jsme zahájili v roce 2017 s cílem zapojit do ŠKOFIT týmu co nejvíce zaměstnanců ŠKODA AUTO a podporovat zdravý životní styl. Od roku 2020 otevíráme členství i pro širokou veřejnost, abychom umožnili přístup do ŠKOFIT týmu i rodinným příslušníkům, přátelům a známým zaměstnanců ŠKODA AUTO a sportovat v rámci ŠKOFITu společně.

ŠKOFIT tým má aktuálně 1 027 členů (ke dni 20. 1. 2021) a srdečně vítáme sportovní nadšence.

Naše motto:

MYSLETE NA SVÉ ZDRAVÍ!

Přidejte se do ŠKOFIT týmu a zapojte se do soutěží, sportovních výzev, dobročinných akcí a získejte další výhody členství!

logo ŠKOFIT

Naše poslání:

• nabízet svým členům atraktivní všestranné výzvy prostřednictvím aplikace Strava;
  • svými sportovními výkony přispívat dobročinným organizacím;
  • organizovat zajímavé přednášky na téma zdraví, zdravý životní styl, cestování atd.;
  • publikovat zajímavé články se zaměřením na správnou životosprávu, sportovní aktivity a na zdravý životní styl;
  • organizovat zajímavé sportovní akce (tréninky s fitness trenéry, Den Jógy, teambuildingy pro ŠKOFIŤÁKY atd.;
  • zapojit se do akcí organizujících ŠKODA AUTO (např. Teribear, Ukliďme Česko).

Naše hodnoty:

• fair play;
  • čestnost a spravedlnost;
  • zdravý životní styl;
  • pomáhat potřebným.

Členstvím ve ŠKOFIT týmu získáte nejen inspiraci a motivaci zdravě a aktivně žít a hýbat se, ale díky zapojení se do různých výzev získate i dobrý pocit, že jste pomohli potřebným. A to za to opravdu stojí! Přidejte se ještě dnes.

Ohlédnutí za rokem 2018

V roce 2018 se nám podařilo spustit celkem 16 sportovních výzev. 3 sportovní výzvy byly zaměřeny na podporu potřebným a díky zapojení aktivních členů ŠKOFIT týmu se podařilo získat 78.000,- Kč.

1. Výzva TERIBEAR – pro podporu nadace Terezy Maxové (vysportováno 30.000,-Kč)
  2. Výzva ŠKOFIT Dětem – na podporu dětského oddělení Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi (24.000,-Kč)
  3. Výzva ŠKOFIT for INDIA – na podporu dětského domova v Indii (24.000,-Kč)

Ohlédnutí za rokem 2019

V roce 2019 jsme otevřeli 20 sportovních výzev a díky zapojení aktivních členů se nám podařilo získat 176.719,-Kč na podporu dobročinným organizacím.

1. Proběhla výzva pro Diecézní charitu Litoměřice. Cílem bylo spálit co nejvíce kalorií v jakémkoli sportu. Pro diecézní charitu bylo vybráno pomocí ŠKOFIT týmu 130.000,-Kč.
  2. Od 12. 12. 2018 do 31. 3. 2019 probíhaly zimní výzvy ZIMA - běžky a ZIMA - sjezd. Do běžkařské výzvy se aktivně zapojilo 63 zaměstnanců, kteří společně naběžkovali 11.561 km a spálili 975.254 kalorií. Do sjezdařské výzvy se aktivně zapojilo 60 zaměstnanců a společně sjezdili 11.782 km a spálili 486.652 kalorií.
  3. V měsíci březnu 2019 se uskutečnila výzva Rozhýbejme ŠKODA AUTO se ŠKOFITEM, kde bylo cílem rozhýbat stávající členy a přivést nové členy do našeho týmu. Výzvy se aktivně zúčastnilo 134 členů, kteří společně nasportovali 1.978 tréninků a spálili přes 1 milión kalorií.
  4. V dubnu 2019 ŠKOFIT podpořil celorepublikovou akci Ukliďme Česko svou výzvou Ukliďme Česko se ŠKOFITEM. Během prvních 14ti dní v dubnu členové ŠKOFIT týmu sportovali a u toho uklízeli přírodu ve svém okolí. Řada z nich se také zúčastnila jako dobrovolník organizované akce a pomohla uklidit přírodu v místě svého bydliště pod záštitou organizace Ukliďme svět-Ukliďme Česko.

Ohlédnutí za rokem 2020

I přes nelehkou situaci způsobenou Covidem – 19 jsme dokázali v roce 2020 zorganizovat 14 výzev. V tomto roce nebyly výzvy zaměřeny na dobročinnost, ale výzvy probíhaly soupeřením mezi členy ŠKOFIT.

1. Na začátku roku jsme odstartovali 5 celoročních výzev (WALK, WIN, RUN, SWIM, BIKE) a na základě přednášky Otužování jsme vyhlásili i výzvu OTUŽOVÁNÍ.
  2. Na jaře jsme reagovali na situaci ohledně koronaviru a odstartovali jsme výzvu SE ŠKOFITEM DOMA a MEDITACE A DECHOVÉ CVIČENÍ, ale také výzvu NEJHEŽČÍ ROUŠKA. K těmto výzvám jsme poskytovali různá videa, kde byly tipy na cvičení i jídelníček na zdravou stravu. Zprostředkovali jsme rozhovor s jednou naší Škofiťačkou, které šila roušky ve velkém množství a darovala je Liberecké nemocnici.
  3. Během léta proběhly výzvy VODNÍ SPORTY, KOLEČKOVÁ VÝZVA a MÍČ, MÍČEK, KOŠÍČEK. S vítězi těchto výzev proběhly rozhovory, které si můžete přečíst v sekci Články a rozhovory.
  4. S podzimním zhoršením situace kvůli koronaviru proběhla výzva SE ŠKOTEM NA DOMA Č.2.
  5. A nezaháleli jsme ani v předvánočním čase a rozjeli jsme ADVENTNÍ VÝZVU. Natočili jsme a zveřejnili jsme on – line cvičení vedené certifikovanými trenéry a fyzioterapeuty.