Aplikace Strava

Strava je dnes jednou z nejrozšířenějších sportovních aplikací a nabízí široké spektrum podporovaných zařízení – kromě mobilních telefonů se systémem Android či iOS je kompatibilní s řadou chytrých sportovních hodinek, jako jsou například Garmin, Polar, Suunto, Timex, TomTom, Soleus a další. Kompletní seznam zařízení, která lze synchronizovat se Strava naleznete zde. Automatickou synchronizaci je třeba nastavit v mobilní aplikaci příslušné k Vašim chytrým hodinkám.

Dřív než se budete přidávat do klubu v aplikaci Strava, je nutné se registrovat do ŠKOFIT programu. Pokud nebudete registrováni, nebudete schváleni v aplikaci a Vaše kilometry se nebudou načítat. Registrační formulář naleznete na https://poliklinika.skoda-auto.cz/skofit/registrace.

Jak používat aplikaci Strava u Škofitu

Stačí, abyste si vytvořili bezplatný účet u Strava. Placený účet premium, který vám aplikace při instalaci a při používání nabízí na zkoušku zdarma (free trial) není pro naše účely potřebný. Pokud jste si aktivovali rozšířené služby Strava na zkoušku (free trial) a o placenou verzi nemáte zájem, nezapomeňte si včas vaše předplatné do 30 dní od aktivace zrušit. 

Přihlášení a pravidla klubu „ ŠKOFIT– pilotní výzva - Běh – chůze“

Jak se přihlásit do klubu:

Pravidla:

  • Klub „ŠKOFIT – pilotní výzva“ je založen pro sportovní aktivitu „Chůze a běh“. 
  • Než zahájíte aktivitu v aplikaci Strava, klikněte na tlačítko „Record“ a kliknutím na ikonku boty zadejte Run a poté klikněte na Start. Budete-li chtít aktivitu ukončit, zadejte Finish a poté Save Activity.
  • Aplikace funguje i offline – je potřeba si zapnout GPS v telefonu. Pokud jste offline, tedy mimo dosah internetu, ukáže se Vám po dokončení aktivity červená chyba, přesto prosím dejte uložit aktivitu. Uloží se jako „Pending Upload“. Poté, co se přihlásíte k internetu, stačí na toto políčko kliknout a aktivita se Vám načte a uloží jako nový záznam.
  • Pokud používáte při sportu hodinky, je nutné hodinky propojit s mobilem.
  • Aplikace Strava nezobrazuje ve výsledkové tabulce klubu „ Club Leaderboard“ Chůzi, z tohoto důvodu je třeba zadat běh-Run, i když půjdete na procházku.
  • Aplikace Strava nearchivuje data a výsledky zobrazené ve výsledkové tabulce „Club Leaderboard“ se každou neděli v 23:59 mažou, my však budeme každý týden vést vlastní statistiku, abychom mohli výzvu vyhodnotit.
  • Výsledková tabulka „Club Leaderboard“ zobrazuje pouze 100 nejlepších členů klubu, není možné vidět v žebříčku více jak 100 členů.