PLOGGING & ŠKOFIT - pomáháme pohybem

PLOGGING & ŠKOFIT - pomáháme pohybem

PLOGGING & ŠKOFIT - pomáháme pohybem

15. 9. 2022

V rámci celosvětové PLOGGING iniciativy vypisuje ŠKOFIT ve spolupráci s oddělením PSU – Ekologie a pracovní ochrana individuální sportovně-úklidovou výzvu v GreenWeek týdnu od 19. 9. – 25. 9. 2022.

Plogging spojuje obecně pohyb, který je prospěšný pro tělo i mysl, s dobrou věcí a péčí o planetu. Tato fitness aktivita vznikla v roce 2016 ve Švédsku a kombinuje dohromady jogging a sbírání odpadků (švédsky plocka upp). Cílem je dostat odpad z přírody tam, kam patří – do recyklačních kontejnerů. Ploggeři nemusí být perfektní běžci, počítá se každý sebraný kus i každý uběhnutý, ujitý nebo ujetý kilometr. Díky tomu tak pomáháte nejen svému vlastnímu zdraví a kondici, ale také životnímu prostředí. Více informací o světě ploggingu naleznete na #PLOGGINGCESKO, kde lze počet nasbíraných tašek odpadků i zaregistrovat, nebo na mezinárodních stránkách ZDE.

Zajímá Vás, jak se zapojit? Chcete být součástí výzvy? Je to jednoduché. Stačí jen odhodlání dobré boty a cokoli na sběr odpadu. Každý zkrátka může troškou přispět k vyčištění svého okolí.

Pro registrované ve ŠKOFIT i nové zájemce pak tato výzva přináší možnost získat 100 bodů do cafeterie. Více informací získáte ZDE. Noví členové týmu se musí jen zaregistrovat do ŠKOFITU, stáhnout si aplikaci Strava a nalézt club „ŠKOFIT- Pomáháme během“, pro příznivce procházek nabízíme výzvu „ŠKOFIT:WALK“ a pokud rádi jezdíte na kole, přihlaste se do výzvy „ŠKOFIT- Pomáháme na kole“. Podmínkou k připsání bodů je zaslat na e-mail skofit@skoda-auto.cz fotografie s nasbíraným odpadem. Budeme rádi, když své fotografie z pohybu v přírodě a sběru nasdílíte na FB či IG ŠKOFITu #myskofit.

Pak už stačí jen vyjít ven, zmáčknout tlačítko record, zadat běh, chůzi, či kolo a začít se sběrem v přírodě odhozených odpadků. Lokalita i zvolená trasa je pouze na Vás.

Upozorňujeme na hlavní filozofií ŠKOFITU, tedy FAIR PLAY. Aplikaci spouštíme pouze při pohybové aktivitě venku, která je spojena se sběrem odpadků.

Podrobný postup připojení se do aplikace naleznete zde.

Pokud nechcete být zapojeni do ŠKOFIT výzev, pak se můžete o své fotografie či poznatky z plogging pohybu v přírodě podělit prostřednictvím e-mailu: veronika.hrncirova@skoda-auto.cz 

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, připomínky, nápady, napište nám na e-mail skofit@skoda-auto.cz.

Děkujeme, že do toho jdete s námi.

Tým ŠKOFIT & PSU

 

 

Aktuální novinky

Přehled novinek