Do práce na kole

Do práce na kole

Do práce na kole

24. 3. 2022

Výzva Do práce na kole již potřetí v Mladé Boleslavi

Spolek Kolem na kole opět přináší do Mladé Boleslavi celonárodní výzvu „Do práce na kole“. Loňský ročník byl ovlivněný covidem, přesto účastníci urazili 10 000 km na kole a 5 000 km pěšky. Zkušení soutěžící podpořili zaznanenáváním svých cest rozvoj cyklostezek a nováčci naopak zjistili, že ne vždy a všude se musí dojet autem a že pešky nebo na kole je to mnohem příjemnější, zdravější a někdy i rychlejší :) 

Chcete si to vyzkoušet také? Vytvořte v práci malé týmy o 2-5 členech a v průběhu května jezděte do práce na kole (ale i pěšky nebo jinak aktivně). Vzhledem k tomu, že mnoho z Vás pracuje na home office, tak si můžete zapisovat cesty na nákupy, vyjížďky či procházky. Své cesty budete zaznamenávat přes web či aplikaci a soutěžit v různých kategoriích. 

V průběhu výzvy na vás čekají akce zdarma (vstup na vyhlídkovou věž staré radnice, pivo v pivovarech eMBe a Garp). Od půlky dubna si můžete se slevou nechat opravit kolo v Český ráj outdoor. V červnu soutěže vyhodnotíme a na závěrečném večírku pak vyhlásíme vítěze a předáme ceny. Můžete vyhrát například vstupy na Spinning MB nebo do bazénu, sportovní oblečení, neomezené půlroční jízdné na Nextbike. Hlavní cenu, koloběžku, věnoval Compaq Mladá Boleslav.

Pokud nemáte vlastní kolo, nevadí. V Mladé Boleslavi fungují sdílená kola Nextbike, kde máte prvních 15 minut zdarma po celý rok a pro účastníky výzvy Do práce na kole je to během května dokonce 30 minut. 

Zaujala vás výzva Do práce na kole? Další informace a přihlášku najedete na https://www.dopracenakole.cz/mesto/mlada-boleslav

Akce probíhá za podpory statutárního města Mladá Boleslav.
Za pořádající spolek Kolem na kole Jan Bořkovec


Aktuální novinky

Přehled novinek