Aktuální informace-MUDr. Lehký

Aktuální informace pro pacienty MUDr. Lehkého

16. 3. 2020

Informace pro pacienty ohledně situace s koronavirem

Aktuální informace 16. 3. 2020

(vycházíme z nařízení a doporučení vlády a lékařských společností)

1. Nyní rušíme všechny zbytná a preventivní vyšetření, především posudková (zbrojní a řidičské průkazy - koneckonců policie nyní nemá kontrolovat preventivně, tedy ani platnost posudků na řízení).

2. Nejprve ZAVOLEJTE (velmi mnoho věcí se dá vyřešit po telefonu!). Dlouhodobou medikaci nejlépe vyřešíme E-receptem SMSkou. Naučte Vaše blízké (rodiče) s tímto nástrojem pracovat, není to nic těžkého (pouze přijmutí, přečtení SMS, ev. přepsání kódu na lístek a přečtení v lékárně)!

3. Vzhledem k rizikům (a snížení spotřeby nedostatkových ochranných pomůcek) nejspíše budeme upravovat ordinační hodiny (např. přesun málo využívané pondělní odpolední 15-18h na dopoledne). I proto nejprve zavolejte!

4. Máme e-mail - ordinace.lehky@seznam.cz. Stran zdravotních informací a dotazů je mnohem lepší telefon, e-mail bude vhodný (i do budoucna) na poskytování informací od nás Vám. Prosím o zasílání Vašich mailových adres, řekněte to prosím i dalším lidem, kteří víte, že jsou našimi pacienty.

5. Koronavirus - situace se velmi mění, tedy sledujte doporučení Ministerstva zdravotnictví. Buďte ohleduplní, kašlete do rukávu, ale ještě lépe již nyní noste roušku (je to prevence, tedy klidně šála/domácí samovýroba). Bohužel člověk je infekční nejspíše několik dní (1-2?) před nástupem příznaků!

Aktuální novinky

Přehled novinek